eskisehirx.com
EskisehirX.com | Şehre dair ne varsa

İPTAL İADE KOŞULLARI

DOPİNG İLANLAR İLE İLGİLİ İPTAL SÜRECİ

İlanın eskisehirx.com ilan verme kurallarına aykırı olarak onaya düşmesi halinde; yayınlanması eskisehirx.com tarafından reddedildiğinde,

- Alındıktan itibaren ilk 24 saat içinde hatalı alındığı bildirilen ve farklı ve/veya aynı ilana aynı ya da daha yüksek fiyatlı bir doping satın alındığında, takdir eskisehirx.com’da olmak kaydıyla;

- eskisehirx.com’dan kaynaklanan hatalar nedeniyle,

- Marka sahiplerinden gelen bildirimlerden, yürürlükteki mevzuattan ya da eskisehirx.com’un yayınlama ilkelerinde yaptığı güncellemelerden dolayı gerçekleştirilen sistemden ilan kaldırma işlemlerinde;ürünün yayınlanmasında kanuni bir engel olduğu konusunda gelen hatalı ilan bildirimlerinde.

ŞEHİR FIRSATLARI İLE İLGİLİ İPTAL SÜRECİ

Fırsat kodunuzu, ürün satımına ilişkin sözleşmelerde ürünün size teslim edildiği tarihten itibaren ve diğer sözleşmelerde ise sözleşmenin akdedildiği günden itibaren 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

Yasada cayma hakkından istisna edilen hizmet ve ürünlerde iade kabul edilmez. Tek kullanımlık ürünler, son kullanma tarihi geçebilecek ürünler, ambalajı açılmış sarf malzemeleri, hijyenik açıdan bir daha kullanılması mümkün olmayan kozmetik, iç giyim ürünlerinde iade kabul edilemez.

İade edilecek ürünlerin eksiksiz bir şekilde ve ürünün orijinal faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Orjinal ambalajın bozulmayacak şekilde paketlenmesi, tüm aksesuar ve ambalaj malzemelerinin eksiksiz olması, ürünün fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış ve yeniden satılabilir durumda olması gerekmektedir. Aksi taktirde iade kabul edilmeyecektir. 

Faturasız iadeler kabul edilmemektedir. 

Ürün iadesinin, işletmenin kullandığı kargo şirketi üzerinden gerçekleşmesi gerekmektedir. Farklı kargo şirketleriyle yapılan iadeler teslim alınmaz. 

İşbu istisnalar; yasada, Ön Bilgilendirme Formu'nda ve Mesafeli Satış Sözleşmesi'nde detaylıca gösterilmektedir. İade talebinizi yazılı olarak veya e-posta ile doğrudan İşletme'ye veya aracı olarak EskisehirX.com'a iletebilirsiniz. 

Geçerli iade talepleri, iade talebinin İşletme'ye veya aracı olarak EskisehirX.com'a ulaştığı tarihten itibaren en geç 15 gün içerisinde ilgili kredi kartına gerçekleştirilir. 

Fırsat geçerlilik süresi aşmış olan iade talepleri işleme alınmamaktadır. 

Bununla birlikte, EskisehirX.com işbu başvuruları tamamen kendi takdiri ile aracı olarak yerine getirebilecek olup; hizmet ve ürünler dolayısıyla Tüketici Hukuku mevzuatının satıcıya veya sağlayıcıya yüklediği hiçbir borcun ifasından sorumlu tutulamaz.