eskisehirx.com
EskisehirX.com | Şehre dair ne varsa

Eskişehir'den Mardin'e Kardeşlik Köprüsü

Bu yazıyı paylaşın :

Eskişehirspor’un tribün gruplarından Nefer mükemmel bir hizmete daha imzasını attı.

Kuruluşundan bu yana mensubu olmaktan büyük bir onur duyduğum Nefer tribün grubu yaptığı sosyal sorumluluk projeleriyle de hepimizin gönlünü fethetmeye devam ediyor.

Eskişehirspor taraftarının farkını, farklılığını bir kez daha ortaya koyan Nefer’e sonsuz teşekkürler.

***


Peki nedir Nefer’in hepimizi duygulandıran ve onurlandıran bu sosyal sorumluluk projesi!?

Efendim kısaca bahsedeyim sizlere.

Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde eğitim ve öğretim veren Kızıltepe Spor Lisesi öğrencilerinin ihtiyaçları için Nefer tribün gurubundan destek ister.

Grup lideri Murat Diri başkanlığında bir etkinlik yapılır ve bu lisenin tüm öğrencilerine yetecek kadar spor malzemesi çok kısa bir zamanda ulaştırılır.


***


Elbette malzemelerin tamamı Eskişehirspor armalı.

Dış mihraklar tarafından sürekli olarak milletimiz arasına nifak sokulmaya çalışıldığı bu hassas dönemde Eskişehir’den Mardin’e bir kardeşlik köprüsü, bir kardeşlik bağı daha kurulmuştur. Eminim Nefer gurubunun bu “milli görevi” layıkıyla yerine getirmiş olmasından pek çok şer odağı büyük rahatsızlık duymuştur.

Biz de vermiş olduğumuz bu rahatsızlıktan dolayı büyük mutluluk duyduğumuzu belirtmek isteriz.


***


Nefer lideri bu etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada bu kardeşlik bağını dile getiriyor:

“Eskişehirspor taraftarları olarak Mardin’deki kardeşlerimizle birliğimizi, bütünlüğümüzü göstermek amaçlı yaptığımız bu paylaşım umarız ki herkese bir mesaj olur."

Son zamanlarda planlı bir şekilde etnik ve mezhepsel olarak ayrıştırılmaya çalışılıyoruz ama biz oynanan oyunun farkındayız. Bu oyuna gelmemek için mesajlarımızı da veriyoruz, yapmamız gerekenleri de yapıyoruz. Yüce Türk milleti tüm bu oyunların üstesinden gelebilecek yeterliliklere sahiptir. Buradan tüm yurttaşlarımızı ülkemiz üzerinde oynanan büyük oyuna gelmemeleri konusunda uyarıyoruz. Türk halkı olarak doğusuyla batısıyla omuz omuza olmalıyız. Bu oyunu bozmanın tek yolu birlikteliğimizi bozmadan Misak-ı Milli ruhuyla hareket etmektir.”


***


Bu güzel etkinlikte payı bulunan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bize halen “Neden Eskişehirspor?” diye soranlara da verilmiş cevaplardan biri olarak arşivimize alıyoruz bu güzel etkinliği…


Teşekkürler Nefer

Teşekkürler Murat Diri