eskisehirx.com
EskisehirX.com | Şehre dair ne varsa

Mutlu Yıllar

Bu yazıyı paylaşın :

Yeni Yıl Yapılacaklar Listesi: Madde 1,2,3……………

Sizin de yeni yıla başlarken “yeni yılda yapılacaklar listeniz” ya da liste kadar iddialı olmasa da “planlarınız” olmaz mı? Hatta bu planlarınız yeni ajandanızın ilk sayfalarına özenle sıralanmaz mı?
Ne yalan söyleyeyim benim listem, ajandamda olmaz ama kafamın içinde sırasıyla asılı durur. Öncelikle kadınların vazgeçilmezi diyet yapma, sağlıklı beslenme ilk maddeyi oluşturur. Zaten yılbaşı akşamı hangi mantıkla o kadar şeyi yediğimi kendime açıklayamazken bu madde psikolojik olarak bir rahatlama sağlar. İkinci madde de ilk maddemi destekleyici bir madde olarak spora başlama yer alır. Bu maddeler okuma, seyahat listeleri olarak devam eder.

Yani yeni yıl ile birlikte genellikle yeni kararlar alınır, tutulmayacak sözler verilir, planlar yapılır, hayaller kurulur.

Hayal dediğimiz dizi senaryosu gibi olmaz mı?

Hem hayal dediğimiz şey nedir ki? Hayalinizi kurmak bile içinizi ısıtmaz mı? Hayalinizi düşünmek için hiç gece olmasını sabırsızlıkla beklemediniz mi? Kimse rahatsız etmeden o mutlulukla gözünüzü yummadınız mı? Bence hayaller ulaşılma ihtimallerinden çok kurulma anında yaşattığı keyiften dolayı güzeldir.
Benim hayallerim belki inanmayacaksınız ama dizi gibi hem de Türk dizileri gibi. Uzun soluklu bölümler, arkası yarın tadında senaryolar devam eder. Hem öyle tek dizilik senaryo da değil. En az üç dizi döner durur kafamda. Yeni yılda da elbette yeni esin kaynakları bulurum kendime.
Yeni yıl kutlu olsun yazımda hepinize bol hayalli -zira gerçeklerle pek mutlu olunmuyor bu aralar- bir yıl dilerim.

Yeni yıl boyunca listemde eskisehirx.com’a yazmak da var. Listem bozulmazsa gerçeküstü, kısa hikayelerle sizlerle buluşacağım.

Sevgilerimle