eskisehirx.com
EskisehirX.com | Şehre dair ne varsa

Es Es Sevdalılarından Kedilere Şefkat Evi

Bu yazıyı paylaşın :

Kolay değil Eskişehirspor sevdalısı olmak…
Sadece tribünde bitmiyor olay.
Hayatın her noktasında varlığını göstermelidir ESES sevdalısı…
Bazen memleketin ücra bir köşesinde, küçük bir köy okulunda, bazen ayağında yırtık ayakkabı ile kar, yağmur, çamur içinde yaşamaya çalışan bir çocuğun yüreğinde, bazen de bu zorlu kış günlerinde sokaklarda yaşam savaşı veren hayvan dostlarımızın yanında olmaktır ESES sevdalısı olmak…


***

Eskişehirspor sevdalıları bu günlerde yepyeni bir sosyal sorumluluk projesinin içinde bulunmakta. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütülen bu sosyal sorumluluk projesi kapsamında Eskişehir’deki sokak kedileri için Kedi Evi yapımına başlandı.
Sosyal medya üzerinden bir açıklama yapan NEFER grubu lideri Murat DİRİ, tüm taraftarlarımızı bu kampanyaya katılmaya davet etti.

***

Sizlere sayın Murat Diri’nin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayı aynen aktarmak istiyorum:
“Değerli Eskişehirspor taraftarları bu soğuk kış günlerinde aynı dünyayı paylaştığımız canlara destek olmak için el ele veriyoruz.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi ile birlikte yürüttüğümüz ortak sosyal sorumluluk projesinde amacımız toplamda 226 kedi evi yapmayı hedefliyoruz.
Bizler Eskişehirspor taraftarları olarak çok büyük bir aileyiz ve şüphesiz ki bizler içimizdeki merhamet duygularıyla çıktığımız bu yolda Allah'ın bizlere emanet ettiği o canlara elimizden geldiğince sahip çıkacağız.
Öncelikli hedefimiz bu soğuk kış günlerinde soğuktan donarak ölmesin diye dikkatinizi çekerim üşümesin diye değil ölmesin diye onlara sahip çıkmamız gerekmektedir. Kedi evlerini yapmak alttaki görselde çok basit bir şekilde anlatılmıştır.

ŞİMDİ TÜM TÜRKİYE'YE YENİDEN ÖRNEK OLMA VAKTİDİR !

Hadi büyük taraftar herkes elini vicdanına koysun alsın eline kolisini, bandını, makasını bu projede bizlere destek olsun.

NOT: Yapılan bütün kedi evlerinin görsellerini sosyal medya profilinizde paylaşıp örnek olmanızı bekliyoruz. Bu arada kedi evlerine ESKİŞEHİRSPOR AMBLEMİ YAPIŞTIRMAYI İHMAL
ETMEYELİM

Bu etkinliğin ardından pazar günü ulusal basının ve yerel basının da bizlere eşlik edeceği 2 farklı bölgede sokak köpekleri için besleme turu düzenleyeceğiz.

UNUTMAYIN Kİ ONLAR RABBİMİZİN BİZLERE EMANET ETTİĞİ SESSİZ KULLARI VE ONLARA SAHİP ÇIKMAK BİZİM GÖREVİMİZ.”

***

“Allah’ın bize emanet ettiği canlar” diyor Murat Diri sokak hayvanlarımız için…
Ne kadar güzel bir tanımlama değil mi değerli dostlar?
Evet. Allah’ın bizlere büyük bir lütfu ve emaneti olan sokak hayvanlarımız için Eskişehirspor sevdalıları hareket geçmiş bulunmaktadır.
Duyarlı birer birey olarak Büyükşehir Belediyesi’nin bu projesine dahil olan Eskişehirspor sevdalıları bir kez daha büyüklüklerini gösterdiler dosta, düşmana.
Bize düşen de onların bu çabalarına elimizden gelen desteği vermektir.


Sokaklarımızda aç, susuz ve üşüyen bir tek hayvan kalmaması için haydi bakalım iş başına!