eskisehirx.com
EskisehirX.com | Şehre dair ne varsa

Eskişehirspor’un Liderlik Sorunu ve Halil Ünal!

Bu yazıyı paylaşın :

Yıllar önce, Eskişehirspor’un efsane hocası merhum Abdullah Gegiç ile uzun bir sohbet etme imkanım olmuştu.
Anadolu Yıldızı Derneği ve Nefer tribün gurubu tarafından ortaklaşa düzenlenen VEFA GECESİ için Sırbistan’dan ülkemize teşrif eden merhum Gegiç hocamıza “Hocam biz nasıl döneriz  eski günlere, Yeniden Büyük Eskişehirspor” idealimizi nasıl gerçekleştirebiliriz!?” şeklinde bir soru sormuştum.

***


Kendisini bir futbol antrenörü olarak değil, bir “futbol bilim adamı” olarak tanımlayan sayın Gegiç’in kendisini bu şekilde tanımlamasında ne kadar haklı olduğunu bana verdiği cevap ile anladım: “Eskişehir, Avrupa’nın belki de dünyanın en önemli futbol kentidir. Futbol kenti olması için her şey var. Futbol ile yaşayan, futbolu bir yaşam felsefesi olarak gören bir halkı var Eskişehir’in. Eskişehir’in tek eksiği bir LİDER! Şu an Eskişehir’in sadece bir lidere ihtiyacı bulunmaktadır. O lider bulunursa bu kent dünyanın en büyük futbol takımına sahip olur ve en büyük futbol kenti olur. Dünyanın hiçbir yerinde futbolu bu kadar benimseyen bir halk yoktur!”

***


İşte Abdullah Gegiç’in bir futbol bilim insanı olduğunun en açık kanıtlarından biridir bu sözler. “Dr. BOLEL, bir futbol adamı değildi ama bir Lider idi. Bir kenti arkasına aldı ve bir efsane yarattı. Yaşayan bir efsane! Şimdi Eskişehirspor’un tek ihtiyacı öyle bir liderdir!” Evet böyle demişti merhum Gegiç hocamız. Kurucu başkanımız “Liderimiz” Aziz Bolel sonrasını düşününce ne kadar haklı olduğunu daha iyi anlıyor insan. Evet bugün Eskişehirspor’un bir lidere ihtiyacı vardır. Bu lider kim olacaktır, bu lider nasıl ortaya çıkacaktır!?

***


Bugün Eskişehirspor camiasının en büyük meselesi budur.
Bu kente bir lider gerek.
Bu lider tanımı için benim önümde tek aday vardır o da Halil Ünal’dır.
Eksikleri çok fazla olmasına rağmen, çok hataları olmasına rağmen önümüzde ondan başka aday bulunmamaktadır.
Yıllarca süründüğümüz alt liglerden Süper Lig’e çıktığımız günden bu yana bizleri hep sevindiren, Eskişehirspor’umuzu başarıdan başarıya taşıyan Halil Ünal’a sahip çıkmak, Onun liderlik vasıflarını güçlendirmek ESES sevdalılarının en önemli ve öncelikli görevi olmalıdır.

***


Hatalarını, eksiklerini görmezden gelmemek mümkün değil.
Eleştirilerimiz elbette olacak.
Ancak yaptığı olumlu hizmetlerin hatalarından çok daha fazla olduğu gerçeğini de gözden kaçırmadan Halil Ünal’a sahip çıkacağız. Elbette Halil Ünal’ın da Eskişehirspor sevdalılarına sahip çıkması gerekir. Bu kentin futbol lideri olacaksa tüm ESES sevdalılarını kucaklamalıdır. Özellikle üyelik konusunda çok ciddi adımlar atmalıdır. Bu saatten sonra Halil Ünal yönetimindeki bir Eskişehirspor’un başarısız olma ihtimali dahi yoktur. Bundan eminiz. Bizim Halil Ünal’dan bu noktadan sonraki beklentimiz bu kentin lideri olmasıdır. Yaptığı icraatlar ile tüm kenti arkasına almalı ve ESES sevdalılarının YENİDEN BÜYÜK ESKİŞEHİRSPOR idealine LİDERLİK yapmalıdır.