eskisehirx.com
EskisehirX.com | Şehre dair ne varsa

Teşekkürler Güler Yüzlü, Papyonlu Beyefendi

Bu yazıyı paylaşın :

Gününüzün güzel geçmesi sizin dilinizdedir. Yanlış yazmadım, dilinizde. Her sabah olduğu gibi yine bu sabah da işe gitmeden önce Starbucks’a kahvemi almak için uğradım. Şaka şaka, size plaza insanı geyiği yapmayacağım. Gerçi bizim ofis de plazada ama öyle geyiği döndürülecek türlerden değil.

 

Erken kalktığım için pek âdetim olmamasına rağmen uyanma maksatlı bir kahve almak istedim. Acıbadem Hastanesi’ndeki kahveciye uğradım. Benden hemen önce bir beyefendi kahve almak için yanaştı. Beni görünce gülümseyerek sırasını bana verdi. Siz daha önce geldiniz buyurun dememe rağmen gülümseyerek siparişimi vermemi istedi.

 

Beyaz saçlı, papyonlu bu kibar beyin ne seçeceğini izlemek için kahveme şeker atma bahanesiyle kenara geçtim ve izlemeye başladım. Bugün ne içsem diye baristadan fikir alıyordu. O arada da süt ısıtma kaplarının hijyeniyle ilgili tavsiyelerde bulunuyordu. Yani, öylesine samimi ve sıcak konuşuyordu ki söyledikleri pek keyifli şeyler olmamasına rağmen karşısındakini rahatsız etmiyordu. Ben yanından geçerken de tekrar gülümseyip iyi günler diledi.

 

Aman sen de bunu mu yazdın diyeceksiniz. İtiraf etmeliyim ki bu kadar kibar, pozitif insanlarla gün içinde pek karşılaşamıyorum. Anladım ki sosyal statü, akademik unvan, saygın bir meslek sahibi olmak ya da yaş almak gülümsemeye ve tatlı dile engel değil. Burnu kaf dağında insanları o kadar kanıksadık ki güler yüz görünce durup izleyesi geliyor insanın.

 

Teşekkürler, güler yüzlü papyonlu beyefendi bana bu sıkıntılı günlerde umut etmemiz için nedenler olduğunu hatırlattınız!

 

Yüzümüzde gülümseme, dilimizde teşekkür hem daha mutlu olmamızı hem de çevremizdeki insanların daha mutlu olmasını sağlayabilir. Mutlu olmak için mutlu edeceğimiz günlere…

 

Sevgilerimle