eskisehirx.com
EskisehirX.com | Şehre dair ne varsa

Playstation ve Merve Karmaşası

Bu yazıyı paylaşın :

Bugün size bilim insanları tarafından araştırılmış, yıllarca deneklerle çalışılmış ve belirli bir sonuca varılamamış bir konudan bahsetmek istiyorum. Bunu bazı uzmanlar “hastalık”, kimileri karşı görüş sunarak sadece “bağımlılık” bazıları da tanımlayamadıkları için literatüre “status “ olarak kaydettirmek için görüş bildirmişler.

 

Ülkemizde de bu konuda önemli araştırmalar yapıldığını fakat nedeni ve çözümü konusunda bir görüş birliğine varılamadığını biliyoruz. Peki, tamam çok uzattım, konuya geliyorum bazı kadınların ortak bir sorunundan bahsetmek istiyorum. Bazıları diyorum çünkü bahsedeceğim durumun kadın müdavimlerinin de çok sayıda olduğunu düşünüyorum.

 

Bu akşam Eskişehir’de olduğu gibi ülkemizin pek çok evinde de akşam yemeğinden sonra derin sessizlik yaşanacak. Cumayı cumartesiye bağlayan hafta sonu tatilinin başlangıcı sayılan bu gecede, kadınlar ve erkekler planlar yapacak.

 

Kadın; arkadaş, akraba ziyareti yapmak ya da dizi, film izleme gibi planlar kurarken, erkek; yemekten sonra playstation oynama hayaliyle evine gidecek. “Eve toplarım arkadaşları, geceye kadar oynarız. Arkadaşları toplamasam bile ben giderim, dışarıda oynarız. En kötü ihtimalle de evde çevrimiçi maç yaparım. Arada sırada da iki güzel kelime ettim mi ohh, sabaha kadar rahatsız eden olmaz.” Konuşmadan bakışlarla yapılan meydan okuma, akşam yemeğinin sonlarına doğru daha da belirginleşir. Sonunda da baskın taraf cuma akşamını kazanır.

 

Bunun bir de iş boyutu var. İş ve playstation ne alaka demeyin sakın onu da şöyle anlatayım. Eğer bir reklam ajansında, dergide, tasarım ofisinde ya da benzer bir işte çalışıyorsanız bu durumla karşılaşma ihtimaliniz çok yüksektir. Yine cuma günleri beşten sonra erkekler buluşup kapılar kapanıyor ve içerden sesler yükseliyorsa bilin ki burada da bir “playstation durumu” yaşanmaktadır.

 

Şimdi bu konuda kadınlara bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum. İstemediğiniz bir zamanda eğer bir playstation durumu hissederseniz önce sakinliğinizi koruyun. Playstation durumunu engellemek için bu en önemli adım, sakın unutmayın. Anlamamış gibi davranın ve daha önceden plan yapmışsınız da söylemeyi unutmuşsunuz gibi davranın. En sevimli ses tonunuzla konuşmaya başlayın. Şu da çok önemli kocanız ya da sevgiliniz için her zaman kullandığınız sevimli kelimelerden uzak durun. Bu sizin daha kararlı ve net görünmenizi sağlayacaktır. Kadife ses tonu ve kararlılık vurucu silahınız olacaktır. “Aslında dün Merve’yle konuşmuştum bu aralar çok bunalmış dışarı mı çıksak diye karar veremedim. Bu yüzden de sana söylemeyi unuttum. Az önce yine aradı, benim de pek halim yok ama kırmayalım artık.” Sembolik olarak kullandığım Merve isminin yerine söyleyeceğiniz arkadaş ismi de son dakika planlarına evet diyecek biri olmalıdır. Planınız varsa sorun yok ama playstation savmak için son dakika bir şeyler üretmek durumundaysanız Merve’nizi doğru seçmelisiniz.

 

Cuma akşamı planlarınız umarım hep mutlu sonuçlanır. Kim için mutlu olacağının bir önemi yok aslında, mutlu olanla mutlu olmak düşüyorsa yazgınıza, gelin siz uymayın benim şu yazdıklarıma.

 

Sevgilerimle