eskisehirx.com
EskisehirX.com | Şehre dair ne varsa

Mutfak Savaşları

Bu yazıyı paylaşın :

Erkeklerin mutfağa girmemesinden, yemek yapmamasından yakınıyorsanız yapmayın, yakınanı da uyarın, yakmayın. Naçizane fikrim, bu konu kamu spotu olarak işlenmesi gereken önemli mevzulardandır. Uyarıcı bir kamu spotu hazırlanmalı ve prime time aralığında her gün yayınlanmalıdır.

 

Yemek yapmak kimileri için sadece karın doyurmak için bir amaç olsa da bazen de hünerli ellerde adeta bir sanata dönüşebilir.

 

Sevgiliniz ya da kocanız sizin yakınmalarınızı dindirmek ya da sadece hünerlerini sergilemek için yemek yapmak isteyebilir. Konu, fikir aşamasından çıkıp sözlere dökülmüş ve ilk hamle yapılmışsa bile panik yapmayın, henüz korkulacak aşamaya geçilmemiştir. Duymazdan gelin ve tam o anda aniden belinize bir ağrı saplanmış gibi kendinizi en yakın koltuğa bırakın. Bu onu biraz oyalayacak ve eğer şanslıysanız bir süre sonra, evin diğer işlerine doğru yönlendirebilmeniz için size zaman kazandıracaktır.

 

Burada, rol yaparken inandırıcılığınızı tetiklemesi için düşünmeniz gereken sonuçlardan bahsetmek istiyorum. Yazdıklarımı önemsemediniz ve erkek mutfakta, yahu iki lokma yemek uğruna baş edilmesi güç mutfak yağlarıyla savaşmaya değer mi? O iş öyle bulaşık deterjanı reklamlarındaki gibi eğlenceli olmuyor, aldanmayın. Ortalama bir yemek yaparken harcadığınız zamanı üç ile çarpın elde ettiğiniz sayı, erkekten sonra girdiğiniz mutfağı temizleme süresine denk gelecektir.

 

Zaman benim için önemli değil ben hallederim derseniz size bir de işin kalori boyutunu anlatmak boynumun borcu olacaktır. Kırk yılda bir yaptığı yemeği bitirmeniz için kuracağı baskıyı emin olun tahmin edemezsiniz. Tencereye bilinçsiz şekilde boşaltılan tuzun ve yağın hesabını kaç saatlik pilatesle verebilirsiniz? Yemeğe düşebilme ihtimali yüksek saç ve kıl ikilisinden bahsetmek istemiyorum bile.

 

Hafta sonları mümkün olduğunca yemek konusunda hızlı kararlar alıp erkeği bu konuya dâhil etmemeye çalışın. Yine de işler umduğunuz gibi gitmezse acımasız olun ve mutfağı da onun temizlemesi gerektiği konusunda son kozunuzu oynayın. Yok, hiçbir şey engel değil ise sizin için Sezen Aksu’dan “Seyirlik değil ömürlük olsun, dilerim bu defa bu son olsun.” şarkısını çalıyorum.

 

 

Sevgilerimle