eskisehirx.com
EskisehirX.com | Şehre dair ne varsa

Hatırlamaz Oldun Sen “Bizi”

Bu yazıyı paylaşın :

İlişkilerde evlilik, sevgililik yıl dönümleri hata kabul etmeyen önemli günlerden sadece bir tanesidir. Bu günler, kadınlar için ne kadar unutulmaz ve özel olsa da erkekler için bunun tam aksini söylemek sanırım yanlış olmaz. Durum böyle olunca hatırlamak ve unutmak karmaşasıyla aylar yıllara, yıllar ömürlere karışır, gider.

 

Kadının yaşı kaç olursa olsun bu özel günlerde hatırlanmak ister. İster bir, ister kırk bir yıl olsun durum değişmez, inanın. “Yahu 365 günde bir hatırla, be adam” nidaları atılır, durur.

 

Bu konuda hayal kırıklığına uğramak istemiyorsanız durumu kontrol altında tutmanız zorunluluk olacaktır. Öyle mağrur durursanız sonu yine kadın ve erkek için hüsran olur, benden söylemesi.

 

Örneklerle anlatmam sanırım daha açıklayıcı olacaktır. Diyelim ki, evlilik yıl dönümünüz nisan ayında. Siz bilinçaltı mesajlarınıza mart ayında başlamalısınız. Şubat ayı çok erken olur ve yine unutabilir, nisan da çok geç olur, panikler ve yine işe yaramaz. Marttan itibaren nişanlılık, sevgililik döneminizle ilgili anılarınızı belirli zaman aralıklarıyla anlatmanız çalışmanın temelini oluşturacaktır. Eş, dost sohbetlerinde dozu biraz daha artırarak sürprizlerden ne kadar çok hoşlandığınızdan, özel günlerin sizin için anlamından bahsedebilirsiniz. Birinci tür erkek için bu çalışmalar yeterli olacaktır. İkinci tür için ise bir gün öncesine kadar devam ettirmeniz gereken bir çalışma söz konusudur. Bilinçaltı mesajlarına bir son verip direk mesajlara başlamalısınız. Yıl dönümümüz için bir hazırlık yapsan, özel bir şeyler hazırlasan o kadar mutlu olurum ki demeniz sanırım bu türde sizi sonuca ulaştıracaktır. Şimdi sıra üçüncü ve en zor türe geldi. Burada ne istiyorsanız kendiniz planlamalı ve onu planı gerçekleştirmesi için yönlendirmelisiniz. Evlilik yıl dönümümüz için A restoranından yer ayırıp bana şu sitedeki çantayı alır mısın? Yemeğe gitmeden önce de sevdiğim çiçek olan papatyadan bir buket yaptırırsın değil mi? Detayları da belirtmeyi unutmayın, evlilik yıl dönümümüzü kutlayacağımız için arkadaşlarımızı davet etmeyelim olur mu?

 

Hatırlamaz geçen zaman, ne seni ne de beni, sen unuttuktan sonra en değerlin olan beni.

 

Yazımı yazmama vesile olan aşağıdaki notlar, 41. evlilik yıl dönümünü unutan eşe yazılan sitem ve telafi için yazılan sevgi dolu satırlardır. Unutmadan, notların hikâyesinin sonu tabii ki mutlu oldu, dile kolay 41 yıl, 41 kere maşallah da sizin olsun.

 

Sevgilerimle