eskisehirx.com
EskisehirX.com | Şehre dair ne varsa

Es Es’ im Bak İşte Taraftarın Her Zamanki Yerinde

Bu yazıyı paylaşın :

Eskişehirsporumuz-Samsunspor müsabakasından taraftarımızın muhteşem desteği ile farklı kazanarak şampiyonluk yolunda önemli bir engeli daha geride bıraktı.

Müsabakanın hafta içerisinde olması bile stadın dolmasına engel olamadı.Yaklaşık 15.000 taraftar takımına şehrine yine sahip çıktı ve benim yerim süper lig diyerek adeta veda eder gibiydi.

 

Takımın fizik kalitesinin Mersin maçına göre daha üst seviyede olduğunu gördük.

Özellikle defan hattımız ve kalecimizin kalitesi maça damga vurdu. Neredeyse sıfır hata ile oynamaları ve oyun iştahları takımı ateşlediğini söyleyebilirim.

Mustafa Hoca Mersin maçında çıkardığı kadroyu bozmadı. Mersin maçındaki orta saha kurgusu Uğur Hürriyet ve Hasan Hüseyin Acar üçlüsü fizik kalite olarak zayıf kalmıştı. Bu maçta da Samsunspor takımın maçı kendi sahasında kabul etmesi nedeniyle orta sahaya pek iş düşmedi ve dolayısıyla bu saydığımız oyuncuların tecrübesi pas kalitesini artırdı ve pozisyon zenginliği açısından bol gollü bir müsabaka izlememize neden oldu.

 

Takımımızın ön tarafında Erkan Zengin Meye ve Bruno üçlüsü başarılı bir maç çıkardığını söylemek isterim.

Tabii burada Mustafa hocanın büyük etkisi olduğunu söylemek mümkün. Maçın 15. dakikasında Erkan Zengini serbest pozisyona çekip Tarık Çamdalı sol kenarı teslim etmesi oyuna önemli bir müdahale olarak gördüğümü söyleyebilirim. Rakip takım antrenörlerinin sol kenarda Erkan’ı kilitlersem Eskişehirspor’u durdururum hesabı bu sefer tutmadı. Erkan Zengin’in bu pozisyonda oynamasını hep söyledim. Takımın 10 numara pozisyonunda oynayacak oyuncu yoksa Erkan Zengin’i kullanılması en mantıklı tercih olarak gözüküyordu. Mustafa hocam bu maçta Erkan’ı bu pozisyonda oynattı ancak önümüzdeki maçta da ne oynayacağını inanın merakla bekliyorum.

 

Burada Axel Meye için bir parantez açalım. Axel Meye ile görüşlerimde bir değişiklik yok aynı şekilde bu oyuncunun yaptıklarının daha fazlasını Ofeodu ve Murat Uçar’ın yapacağını yine söylüyorum. Futbol o kadar enterasan bir oyun ki maçın içindeki skora göre seyircinin tepkisi değişkenlik gösterebiliyor. Şimdi ben buradan soruyorum Axel Meye ilk yarıda en az kendini 5 kez yere bıraktı takımın vitesini düşürdüğü gibi hakemi bile ikna edemedi. Penaltıdan önce Hasan Hüseyin Acar’ın al da at dediği topu dışarı vurdu. Ancak koca sezonda bu kadar emek çeken bir çok futbolcu varken maçın 3. ve 6.golünü atan Meye’nin kahraman ilan edilmesini garipsediğimi söyleyebilirim.

 

Sonuçta Meye de Eskişehirspor’un bir oyuncusudur elinden geleni yapıyor ama Ofeodu’yu bu kadar kolay kenara atmak bana göre adil bir sonuç değil. Şimdi maç kazandığımız için mutlu olduğumuz için antrenör tercihini konuşmuyoruz. Kazanan takım eleştirilmez mantığı bizde hep vardır. Kaybedersen hesap sorarlar onu niye almadın bunu niye almadın derler. Ama ben bu konuda skora göre değil oyuncuların bireysel performansına göre durum değerlendiriyorum. Sivas maçında takımın fizik kalitesi ve oyun kurgusu ortadaydı oyunun kontrolü hep rakipteydi.Ancak Samsunspor ve Mersin takımları vasatın altında takımlar bu takımlara karşı Eskişehirspor’un adı bile maçı kazanmasına yeterli gördüğümü söyleyebilirim.Aynı şekilde Denizlispor maçı da bu kadronun maçı rahat kazanacağını söylemek isterim hatta daha da ileri giderek söylüyorum bu son 3 maçta kazanır Eskişehirspor çünkü oynayacağı rakiplerin Antep Belediye dışında bir hedefi yok.

 

Şimdi rakiplerin kaybetmesini bekleyeceğiz. Malatyaspor’un olası bir beraberliği ve mağlubiyeti durumunda son maçta Sivas ile oynayacağı için oradan çıkacak her türlü sonuç bizi süper lige taşıyacaktır.

 

Ben kesinlikle Eskişehirspor’un şampiyon olacağına inanıyorum.Çünkü hocamıza ve takımımıza özellikle de taraftarımıza güveniyorum.

 

Saygılarımla