eskisehirx.com
EskisehirX.com | Şehre dair ne varsa

Davulcu İsmail ve Eskişehirspor Sevgisi

Bu yazıyı paylaşın :

Eskişehirsporumuz, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor müsabakasından beraberlikle ayrılarak kendisine sunulan altın tepsideki şampiyonluğu elinin tersiyle iterek şampiyonluğu playoff’a bıraktı.

 

Geçen hafta kazanamayan takımımız rakiplerinde kazanmasıyla playoff inancını daha yüksek tutarak nasıl olsa rakipler kazanır diyerek bu maça gereken konsantrasyonu göstermediğine şahit olduk.

 

Aynı şekilde maçtan önce taraftarın enerjisi de böyleydi. Hiç kimsenin rakiplerin kaybedeceğine dair bir inancı yoktu. Ancak onlardan gelen güzel haberler taraftarın da takımın da enerjisini inancını artırdı ancak çoktan golü yemiştik. Mustafa hocamız da hemen 2 değişiklik yaparak olayın ciddiyetini farkına vardı. Antep takımının defansif oyunu ve sürekli kendini yere bırakması şampiyonluk umutlarımızı tüketti ve sonu hüsranla biten bir müsabakayı daha geride bıraktık.

 

Teknik taktik anlamda maça dair yazacak bir şey yok. Konuşmanın da bir anlamı yok. Malzeme bu artık hep birlikte desteğe devam ederek elimizde kalan tek bileti de yakmadan mutlu sona ulaşmalıyız.

 

Sizlere bugün köşemde ömrünü Eskişehirspor’a adamış bir efsane Davulcu İsmail ağabeyimizle birlikte yediğimiz bir akşam yemeğinden sohbetimizi aktarmak istiyorum.

 

Arkadaşlarımızla birlikte bir araya geldiğimiz yemekten Davulcu İsmail ağabeyimizin 68 yılına sığdırdığı Eskişehirspor sevgisini anlattı.

 

Takımın deplasmanda oynayacağı maça kaldırdığı otobüslerin parasını yöneticiden alamayınca eşinin kolundan bilezikleri çıkarıp verdiğini hala eşine bu bileziklerin borcunun olduğundan tutun da Bursa’da Eskişehirspor bayrağını asmak için kafasına aldığı darbeler ile buz havuzunda sokularak nasıl şoklandığını evine gittiğinde ise çocuklarının onu gördüğünde nasıl korktuklarını anlattı. Ayder trübünün nasıl kurduklarını ve spor şubenin bir baba çektirmek için sahaya girmeye çalıştığında engel olmaya çalıştığına nasıl üzüldüğünü sözlerine ekledi. Yaklaşık 40 yıldır maç izlediğini Eskişehirspor’un maçı nasıl kazanacağını maçın içinde hangi değişikliklerin yapılması gerektiğini hocadan daha iyi çözdüğünü de…

 

Artık yoruldum hocam dedi.     Neden yoruldun İsmail ağabey dedim. Ben 70 yaşına merdiven dayadım. Ömrümü Eskişehirspor’a harcadım. Benim yaşıtlarım camide namaz kılıyor. Ben ise hala stadyumdayım deplasmanındayım. Eskişehirspor yenilince çok üzülüyorum ve bu üzüntü beni kahrediyor. Takım yenilince kendime gelemiyorum. O yüzden Bursa, Kumla’ya yerleşip ömrümün geri kalanını burada geçirmek istiyorum dedi. Ancak yapabilir misin ağabey dediğimde. Yapacağım hocam dedi, yapacağım.

 

Kendisiyle güzel bir akşam yemeği ve sohbet gerçekleştirdik. Sohbette çocuklarımız da vardı onlara sizler benim torunlarımsınız dedi. Oğlum eve geldiğinde bu anıların hepsini annesine anlattı. Ertesi gün maçta baba, İsmail dedemin yanına götür beni diye başımın etini yedi durdu. Götürdüm sarıldılar birbirlerine… İşte yediden yetmişe Eskişehirspor sevgisi böyle… Takım hangi ligde olursa olsun Eskişehirspor sevgisinin yaşam biçimi olduğunu bir kez daha canlı şahidinden dinledik.

 

Eskişehirsporumuz’a playoff maçlarında başarılar diliyorum… Hep beraber bu işin sonunda mutlu olmak dileğiyle…