eskisehirx.com
EskisehirX.com | Şehre dair ne varsa

Teşekkürler Güler Yüzlü Papyonlu Beyefendi 2 (Tekrar Teşekkürler)

Bu yazıyı paylaşın :

“Teşekkürler Güler Yüzlü Papyonlu Beyefendi” yazıma konu olan beyefendiyle yazıma konu olan kahvecide tekrar karşılaştık. Her ne kadar arkadaşlarım hayal ürünü olduğuna inansa da hatta ben de çoğu zaman gerçeklikten uzak bir âlemde yaşamam sebebiyle gerçekliği konusunda bir karara varamasam da bugün söyleyebilirim ki o bir “gerçek”. Masallardaki tüm iyi karakterlerin bir araya gelip oluşturduğu bir gerçek.

 

Yine özenle takılmış papyonu, sakin konuşma üslubuyla kahve seçiyordu. Geçen seferki yazımı bu beyefendinin kahve alışını gözlemlerken bana hissettirdiği duygular yazdırmıştı. Bu sefer direk konuya dâhil olmak istedim. Yanına yaklaşıp kendimi tanıttıktan sonra aldığı iki tane büyük boy kahveden ikram etti. Karton bir bardak alıp kahveyle doldurdu. Bir tane daha alıp soğuk kahvesinden de ikram etti. Kahveleri arttırdığını ve aldığı kahveleri paylaştığını anlattı. Büyük boy filtre kahvesine dolabından çıkardığı kutu sütü ilave etti ve böylelikle kahvesine kişilik kazandırdığını söyledi. Sonra küçük fincanlarla kahveye eklediği süt ve sonrasında aromayla buluşan kahvelerin kişiliği üzerine birlikte fikir yürüttük.

 

Kültürel kodlamalarımız sonucunda çayın ve kahvenin hayatımızdaki vesileleri üzerine sohbet etmeye başladık. Yaş, cinsiyet, sosyal statü özetle her şeyi farklı iki insan olarak birlikte geçirdiğimiz iki buçuk saatin bir dakika gibi geldiğini itiraf etmek sanırım sohbetimizin cezbediciliği hakkında fikir yürütmenizi sağlayabilir.

 

Tıp biliminin en yüksek basamağında olan, fikirlerini oluştururken birbirinden farklı birçok alandan beslenen ve tüm bunları sevgiyle harmanlayan bu bilim insanı, kendimi gerçekleştirmem için yaşamıma dair çok önemli ipuçları ve motivasyon sebepleri sundu. Beni tanımak için soru sormamasına rağmen kişiliğim hakkında yaptığı çıkarımları dinlerken şaşkınlığımı gizleyemedim.

 

Her dakikasında heyecanla yeni bir şeyler öğrendiğim sohbetimizde, fikirlerimi dinlemesi ve yorumlaması da günüme kattığı samimiyetin tescili oldu.

 

Tekrar teşekkürler güler yüzlü papyonlu beyefendi, o ışığı ben de artık daha iyi görüyorum.

 

Yüreğinde sevgi olan herkesle dost olabileceğim inancıyla güzel günlere…

 

Sevgilerimle