eskisehirx.com
EskisehirX.com | Şehre dair ne varsa

SÜPER LİG’E 90 DAKİKA KALDI

Bu yazıyı paylaşın :

Eskişehirsporumuz Play of musabaka dönemi içinde Giresunspor ile oynamış olduğu iki ayaklı müsabakadan birini berabere diğerini ise kazanarak adını finale yazdırmış oldu.

 

Bolusporu eleyen Göztepe ise finaldeki rakibimiz oldu.

 

Konya da süper lige Ankara da 2. lige ve tekrar  İstanbul da süper lige dönmüştük.Play of tecrübesi olan bir takım ve taraftar gücüne sahip olduğumuzu söylemek mümkün..

 

Ligde oynadığımız ilk karşılaşmadan hakem faciası ve puan silinmesi yaşanırken Eskişehirde oynanan musabaka ise takımızın farklı kazanması ile sonuçlanmıştı.

 

Süper lige artık 90 dakika daha yakın olduğumuz musabaka bizim açımızdan gerek oyun kalitesi gerekse bireysel kalite olarak Göztepeyi yenecek güçte olduğumuzu belirtmek isterim.

 

Göztepe takımını Bolusporla oynanan karşılaşmalarda tekrar izleme fırsatı buldum.Göztepe takımının maçın içinde kopuk oynayan bir takım orta saha merkezinde Gosso ve Segbefia ve oyunu iki yönlü oynamadığı gibi ikinci bölge geçişlerinde takımın atağa kalkmasında ağır kaldığını söylemek isterim. Fizik kaliteleri istenilen düzeyde değil ancak burada Umut Nayır ın formda olduğunu söyleyebiliriz..Buna karşılık sol bek Canberk in burada hem fizik kalite hemde oyunsal anlamda takıma katlı verdiğini ve dikkat edilmesi gereken bir oyuncu olarak notlarımız arasında yer aldı.

 

Göztepe takımının ön tarafı özellikle sağ tarafta Tayfur Bingöl solda Halil Akbunar ve önde Adis Jahovic etkili ve hızlı oynadıklarını söylemek isterim.Savunma bloğunda leo Schweclen Emre Can Tanju Kayhan ve Canberk le oynadığını ve savunmada sıkıntı yaşadıklarını maçın içerisinde kademe hataları yaptıklarını gözlemledik.4-3-3 düzeninde oynayan Göztepe takımında belli bir oyun planı ile oynamadığı oyuncuların bireysel performanslarına bağlı olarak sonuca gittiklerini tüm sezon boyunca da izledik aslında Boluspor karşılaşmasında oynadıkları futbol onları çok yanıltacağınıda söylemek isterim Boluspor takımı Göztepeden daha iyi bir takım olmadığı ve sadece ön tarafında Andre Santos Popeon ve Bentley ile sonuca gitmeye çalışan oyun kalitesi zayıf bir takımı yendiler.Ve şu anda Eskişehirsporu yenecek güçte olduklarını inanıyorlar.Şayet Eskieşhirspor Giresun maçında yani 2 maçta özellikle defansif anlamda yuksek konsantrasyon ve disiplinle oynarsa bu maçı rahat geçeceğini düşünüyorum.Ancak bizim takımızın da oyun içerisinde çok büyük düşüşler yaşayabiliyor özellikle savunmada Uğur İnceman tercihi bence Göztepe takımının ön tarafını durduracak isim değil Hocamız Giresun maçındaki hatalarına rağmen inat etti Uğur ile oynadı ancak içimizden geçen evet bu kadro diyebileceğimiz tek isim Akaminko ve Uğur İnceman değişikliği halinde bu maçı kazanacak kalite ve güce sahip sahip olduğumuzu söylemek isterim.

 

Eğer şampiyon olamazsak bizi çok kötü günler beklediğini söylemek isterim.Bu yuzden kazanmaya ve şampiyon olmaya herkesten çok ihtiyacımız var geleceğimiz için bunu yapmalıyız.Allah yardımcımız olsun

 

Saygılarımla