eskisehirx.com
EskisehirX.com | Şehre dair ne varsa

Ve Hüzünlü Son…

Bu yazıyı paylaşın :

Süper ligden düştüğümüz sene yapılan kongrede sahipsiz kalan takıma sahip çıkan sayın Başkanımız Halil Ünal’a bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi sunarak yazıma başlamak istiyorum.

Transfer yasağı almış kasasında 5 kuruş olmayan bir takımı sırf ikili ilişkileriyle piyasa değeri 23 milyon euro olan bir takımı kurmak ve bunların maaşlarını ödeyemeden sadece prime oynatarak takımı şampiyonluk potasında tutmak ve Türki ye'nin en iyi teknik direktörlerinden birini takımın başına getirmek ancak Halil Ünal Başkan’ın başarabildiği bir olaydır ve üniversitelerde tez konusu olmalıdır.

 

Şu anda devam etmekte olan U11 turnuvasında bile  Eskişehirspor takımı başka bir amatör  takımının üzerinden çıkan lisanslarla turnuvaya girdi. Lisans ve transfer yasağı nedeniyle takımımızın sadece adı var ama dağın görünmeyen yüzü gerçekten çok vahim bir tablo ve bu tabloyu yönettikleri için başkanımıza yönetimimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

 

Sayın hocamız buraya para için gelmediklerini futbolcularımızın paraya önem vermeden can siparene oynadıklarını kulüp doktorumuzdan tutun da sosyal hizmetlerde görev alan personelimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bütün şehir basınıyla taraftarıyla tüm bu olumsuzluklara rağmen takımı süper lige çıkarmak için her şeyini ortaya koydu. Seyircisiz maça 26000 bilet aldı, deplasmana otobüs bulamadı, cebinden çıkardı verdi maça gitti en uzak deplasmanlara gitti. İşinden zamanında ailesinden aldı, Eskişehirspor’a verdi sitem etmedi edemedi çünkü sitem edecek bir ortam yoktu herkes özveriyle elinin taşına altına koydu.

Ancak elini taşına altına koymayan bir kesim vardı koca şehirde Eskişehirspor’un yok olmaması için uğraşan bu kadar insan varken işadamları ve bazı vekillerimiz bu durumu sadece izledi ve protokolde yerini kimseye bırakmadı hele ki bir vekilimiz Göztepe takımını tebrik etmesi hepimizin içini acıttı ve üzdü çünkü Eskişehirspor’un geleceğinin kaybolma tehlikesi herkesi tedirgin ederken demokratik düşünceye sahip olduğunu söyleyen vekilimiz, Eskişehirspor kapanmasın diye ne mücadele verdiğini de görmek isteriz elbette.

Herkes Eskişehirspor’un başkanın futbolcusunun taraftarının basını tüm kesimlerin şampiyon olamadığımız için üzüldüğünü zannediyor. Hayır..!! hepimiz geleceğimizin yok olmasından korktuğumuz için üzülüyoruz. Durumun çok vahim olduğunu bildiğimiz için üzülüyoruz yoksa bu sene çıkamadıysak önümüzdeki yıl oynar çıkarız futbol bu der geçeriz.

Peki şimdi ne olacak Başkan Halil Ünal haliyle önündeki bu acı tablo ve işadamlarının gerekli desteği vermediği için bırakmak isteyecektir. Mali kongre seçimli kongreye dönüşecek kulüp belki de kayyuma atanacaktır.

 

Ancak ben yine de Halil Başkan’a baskı yapılarak görevi bıraktırılacağına ihtimal vermiyorum ancak önümüzdeki yıl bu takımın puan silinmesinden tutun da transfer yasağı nedeniyle takım çıkarma tehlikesiyle karşı karşı kaldığı bir ortamda başkan ne yapsın. Belki de ikili ilişkileriyle beklettiği ödenmesi gereken kaç dosya var bunları şimdi kim ödeyecek bu kulüp geleceğini nasıl kurtaracak.

Buradan şahsım adına şehirde ne kadar meslek odası sivil toplum örgütü varsa Eskişehirspor’a sahip çıkmaya davet ediyorum bu takım hepimizin başka Eskişehirspor yok bu şehirde insanların gözbebeği Eskişehirspor’u kapanma durumundan almaları gerekiyor. Şimdi söz sırası onlarda önce önümüzdeki enkazı kaldırmak sonra yeniden mücadele etmeliyiz çünkü biz Eskieşhirsporuz. Anadolu efsanesiyiz. Ha bu arada ben Göztepeyi tebrik etmiyorum sayın vekilimiz gibi..!Çünkü onlar para pul sıkıntısı olmadan bizden çaldıkları 3 puanla ve zar zor kaldıkları playoffta bizi penaltılarla yenerek çıktıkları için hak ettiklerini düşünmüyorum bize etmiş oldukları ağır küfürleri onlara iade ediyorum anladınmı sayın vekilim sen Eskişehir’de yaşan Suriyeli Eskişehirsporlular kadar bile değilsin. Bir anımı anlatayım da okuyun sayın vekilim Antalya’da kafede oturduk. Maç saatini beklerken kaşkol ve forma satan arkadaşımız ağabey arabaya gidip malzeme getireceğim buraya bakar mısın dedi.  Ben de tamam dedim Suriyeli bir aile geldi, çoluk çocuk 3 kuşak Eskişehir’den takımı desteklemeye gelmişler forma atkı fular ne varsa aldılar standı boşalttılar nerdeyse…Suriyeliler bile bu takıma sahip çıkıyor sayın vekilim sen karşı takımı tebrik ediyorsun. O zaman biz de seni İzmir’den vekil olmaya davet ediyoruz. Orada söylersin İzmir marşını rahat rahat söylediğiniz gibi…

 

Artık vekiliyle işadamıyla takıma destek olma zamanı yoksa bu şehir sizleri affetmez

 

Saygılarımla