eskisehirx.com
EskisehirX.com | Şehre dair ne varsa

ESKİŞEHİRSPOR NEDEN ŞAMPİYON OLAMADI

Bu yazıyı paylaşın :

 

Eskişehirspor da kongre süreci sessiz sedasız ilerlerken futbolcuların sözleşmelerini fesh etmeleri ve fifa ya başvurmaları ile devam ediyor..

 

Bu yıl Başkan Halil Ünal ın başarısı ile kurulan kadro parasızlık nedeniyle play of ta bile istenileni veremediğini düşünüyorum..

Bir çok kez futbolcu grubumuzun taraftarın yüzü suyu hürmetine elinden geleni yapmaya çalıştığına da şahit olduk..

Oynadığımız çoğu  maçlarda eksik olan tek şey futbolcuların paralarını alamaması verilen prim sözlerinin tutulamaması nedeniyle ya berabere bitti yada kaybettik.

Mustafa hocanın uygulamış olduğu 5 maçlık prim sistemide maç kazanamayınca çöktü ve futbolcu maaşını alamadığı gibi primde alamayınca ne motivasyon kaldı nede istek..

 

Hepinizin kafasında her şey prim mi paramı o yuzden mi şampiyonluk kaçtı yani..dediğinizi biliyorum.Peki empati yapalım hepimiz ekmeğimizi yediğimiz yerde 5 ay maaş alamazsak verilen sözler tutulmazsa çalıştığımız yere motivasyonumuz kalırmı ?..isteyerek çalışırmıyız ?.. ben çalışırım diyen parmağını kaldırsın?

 

Bir takım eline altın tepsi ile sunulan önce liderliği sonra ikinciliği sonrada play of şansını kaybetsin..bu ne ile açıklayabiliriz…parasızlıktan başka ne olabilirki..Göztepe gibi vasat bir takımı yenemeyen ve  oyunun kontrolunu 90 dk rakibe vermesinin tek nedeni Göztepe soyunma odasına gelen nakit adam başı 350.000 tl ile bizim başkanın paranız bankada yenince çekip verecez demesi değimlidir sizce de ?

Bu şampiyonluğun kaybedilmesinin en önemli 1. nedeni ekonomik 2. ise Mustafa DENİZLİ nin yapmış olduğu teknik hatalardan kaynaklandığını düşünüyorum.

Mustafa hoca bence oyuncularla duygusal bir bağ kurmadığı gibi yüksek egosu ile ben bilirim ben doğrusunu yaparım ben bu takımı çıkartırım deyip camiaya güven aşılamak ve matematik hesabının tutacağını söyleyerek buna inandırmak ve sonucunda bize yaşattığı  büyük çöküntü..oyunu okuyamaması değişiklikleri yerinde ve zamanında yapmaması en büyük sorumluluğu kendisinde olduğunu söylemek yanlış olmaz..Axel Meye ye tanıdığın şansın yarısını Murat Uçar a tanımadığı gibi gözümüzün içine içine bu futbolcuyu sokup siz istediğinizi söyleyin ben bilirim deyip 5 hafta Ofeoduyu kesmek bize bu sonucu getirdi.Şayet Giresun maçları ve Göztepe maçı da dahil Ofeodu olmasaydı biz Giresun u da eleyemezdik Göztepe ye gol de atamazdık ama o ne yaptı yine Ofeoduyu çıkarıp yine Axel meye yi oyuna soktu ve maç 1-1 olunca yine gol atamadan maçı bitirdik.Hiç kimse bana Ofeodu sakatlandı ondan oyundan aldı demesin biz her şeyi gördük kenardan Ofeodu sakatlansa bile Bruno mezenga yı sol dışa çekip Semih i oyuna sokup topu daha ilerde tutabilir ve 2. golü atabilirdik bunu bile düşünemedi hocamız.Penaltı atışlarında bile oyunculara şampiyonluğa inandıramadığı gibi  11 metreden topa vurmaktan kaçan bu kadar oyuncu grubun olmazdı..

Yazık ki şehrin işadamlarının meslek odaları belediye başkanları destek olmaması da çok üzüntü verici..

Ancak bu cefakar ve vefakar taraftarı bu kadar üzmek kimsenin hakkı değil bu şehir elbette yeri geldiğinde siyasetçisinden de meslek odalarından da bunun hesabını soracaktır.bu taraftar bunu unutmaz…bunun diyetini ödetir..

 Kaderine terk edilen bir Eskişehir spor ve taraftarın endişeli bekleyişi sürüyor..

Sonucun ne olacağı belli aslında Halil başkan mecburen yola devam edip puan silme cezaları ve transfer yasağının gölgesi altında küme düşmemeye oynayan bir Eskişehirspor enkazı var elimizde..

 

Allah yardımcımız olsun…

 

Saygılarımla