eskisehirx.com
EskisehirX.com | Şehre dair ne varsa

GELECEK GENÇLERİMİZDE

Bu yazıyı paylaşın :

Eskişehir sporumuz U 21 takımı ile çıkmak zorunda kaldığı Giresun spor karşılaşmasından 3-1 mağlup ayrıldı.

Türk futbolunun içinde bulunduğu ekonomik kriz sadece Eskişehir sporun değil  bir çok takımın sorunu..

Hal böyle olunca tüm takımlar mecburiyetten gençlere yönelmek zorunda kalıyor..keşke mecburiyetten değil de isteyerek belli bir proje dahilinde bunları yapabilsek yaşı geçmiş oyunculara trilyonlar vermek zorunda kalmadan,üreten ve kendi dinamikleri ile mücadele eden takımlar haline gelebilsek.

Giresun spor’da Afrikalı ve yaşı geçmiş Türk futbolcuları toplamış şampiyon şarkıları söylüyor.Onlarda bu kadar para harcayıp şampiyon olacaklarını zannediyorlar vasat ve oyun bilgisi olmayan oyuncularla nereye kadar gidebilirler…İbrahim Sangare denilen oyuncu 1994 doğumlu sağ kanatta bir tek top götüremedi onun yerine dahil olan Ozan Can Kökçü 1998 doğumlu Bursaspor alt yapısından sağ kanada nasıl hareketlilik getirdiğini gördük..Peki hangisi sana gelecek bırakabilir hangisinden para kazanabilirsin hangisini oynatırsan Türk futboluna hizmet etmiş olursun ?

TFF 1. Liginde oynayan tüm takımlar ortak bir karar alıp Altınordu’nun yaptığı yabancı futbolcuları transfer etmese. zaten ekonomik anlamda çöken bu kulüpler hem kendilerini hem de bu ülkenin gençlerini kurtarmış olmazlar mı?

Fenerbahçe takımında Barış Alıcı’nın bu hafta oyuna verdiği katkıyı gördük..peki yerine giren Nabil Dirar ’ın saçma sapan pas tercihleri yüzünden nasıl ıslıklandığını Barış’ın oyundan çıkarken nasıl alkışlandığını da gördünüz..Seyirci de artık yaşı geçmiş Avrupalı şöhretler ile alt yapısı zayıf Afrikalı oyuncuları seyretmek yerine kendi gençlerimizi görmek istiyorum mesajını veriyor....Bu döviz kurları ile artık kulüpler tercihlerini yapmak zorunda..Fenerbahçe Slimani ye 60 trilyon para ödemiş Ahmethan Köse var genç oyuncu ellerinde Slimani ne yapacak göreceğiz..

Giresun spor maçı  ile ilgili yazacağımız yorumlayacağımız tek şey var gençlerimizle devam ediyoruz..bu hafta da yasak kalkmazsa gençlerle oynayacağız..transfer edilen oyuncular bu haftada lisansları çıkmazsa şehri terk eder Fuat hoca istifa eder..en kötü senaryo bu..kimseye sitem edecek yazılar yazmak istemiyorum..faydası yok çünkü o zaman gençlerimizi izlemenin keyfini yaşamaktan başka ne kalıyor elimizde..

Giresun maçında gençlerimiz ellerinden geleni yaptılar onu beğendik bunu beğendik demek yerine zamana bırakarak gelişimlerini görmek lazım..tek eleştiricek konu aşırı güvenli olmaları fazla derece de topu ayaklarında fazla tutmaları olarak söyleyebiliriz..

Tüm taraftarlımızı da bir mesaj vermek istiyorum bırakın kimsenin ayağına gitmeyin onlar geliyorsa gelsin..Gelmiyorlarsa da onların sorunu…hepsi akıl veriyor..gençlerimize güvenelim arkalarında duralım belki de 1965 ruhu bizi çağırıyordur..Yıllarını amatör futbola hizmet etmiş biri olarak doğru olanın bu olduğunu  daha yüksek sesle söylemekten geri durmuyorum bu gençlerin arkasında durup yolumuza devam etmemiz gerektiğini daha yüksek sesle söyleyelim.

Bu hafta oynayacağımız Balıkesir spor maçına da gençlerimizle çıkarsak,arkalarında aldıkları seyirci desteği ile neler yapabileceklerini düşünmek bile heyecanlandırıyor..

Saygılarımla