eskisehirx.com
EskisehirX.com | Şehre dair ne varsa

Gerçeklerle Yüzlesmeliyiz..Şimdi Bizim Çocuklar Zamanı..

Bu yazıyı paylaşın :

Eskişehirsporumuz kendi evinde oynadığı Karabükspor musabakasindan galibiyetle ayrıldı.

Lisans krizi ile uğraşılan haftanın sonunda alınan bu galibiyet biraz olsun camiamıza moral oldu diyebiliriz.

Lisans krizi ile ilgili konuya yaklaşımın son derece gerçekçi olduğumu söylemek isterim. 

Bu zamana kadar camiayı rahatlatan ve herseyin hallolacagini söyleyerek,geleceğe umutla bakmamizi sağlayanlarin, taraftarı ve camiayı nasıl da hayal kırıklığına uğrattigi da ortada !

Lisans krizinin bugünden itibaren çözmeye devam eden bir kişi var mi ? Elimizdeki futbolcular gitmeyip ocak ayını bekleyeceklermis ! O zaman bugünden itibaren önümüzde 5 ay var ise eğer 60 oyuncunun lisans işini çözün demek daha gerçekçi olur kanaatindeyim.

Ayda 13 futbolcuyu çözmek gerekiyor.An itibariyle kriz masası oluşturulup devre arasında güçlü bir transfer ile ilk 6 ya girebiliriz dememin maliyetli 100 trilyon ediyor.Hiç kimse bu parayı ne bulabilir ne de bu işi çözebilir.

Artık gerçekçi olalım..kimse camiaya umut aşılamaya kalkmasın..tek umut var bu gençlerimiz...Nasıl da istahlilar..heyecanlilar..Talha müthiş..Mehmet Ozcan..Furkan Polat..Mevlut Çelik e bayıldım..Firatcan Üzüm u seyrederken Ronaldo performansi verdi bizlere..Mehmet Feyzi sanki yillardir bu formayı giyiyo....bu çocuklara iyi bakalım..sozlesmelerini uzatalim belki de bu çocuklar bizi kurtaracak..milyon eurolara belki Avrupa ya transfer yapacaklar..bu çocuklarda ışık var..ben bu ışığı onlarda gorebiliyorum..bakın eğer sözleşmeleri yapilmamissa 3 maç sonra menajer leri gelir kulube..bari bu işi düzgün yapalım..sonradan uyarmadi demeyin..saçma sapan işleri bırakalım artık..gerceklerimizle yuzleselim..Olan imkanlarımizi kullanalım gittiği yere kadar..küme mi dusecez, düşelim..ama gerçekleri görelim artık..güçlü yönetim oluşturalım..siyasilere gidelim..belediye başkanı destek versin demeyelim..Başkan kongre kararımı alacak..tamam alsın..taraftar komitesi gelsin göreve inanın komite daha fazla kaynak sağlar bu kulübe.sağlıyor da zaten..Tüm camiamıza söylemek istediğim tek şey var..kimsenin kapısına gitmeyelim..birlik olalım ve kapanacaksak da böyle kapanalim..ağaçlar ayakta ölür diye bir atasözü var..öyle ölelim..kimse kapımızı calmiyorsa gururumuzu yerle yeksan etmeyelim..yardım etmek isteyen varsa kulüp orada gelir yardım eder..

Son olarak lisans meselesinde içimizi acıtan kardeşimiz Sinan Ören yani rahmetli Sinanimizin yeğeni..ismini de ondan almış..bir kaç kelam etmek istiyorum..öyle imza verdin vermedin meselesine takilmadim merak etme sen versen zaten başkaları vermediği için yine bu iş olmayacaktı..benim takıldığım nokta zor günde kulübün yanında yer almaman..belki kendine göre haklı sebeplerin var elbet ama sen Sinan Alagac in yegenisin..profesyonel yasantini Eskişehirspora borçlusun sırf Eskişehirli olduğun için yedek kaleci sırf Eskişehir den olsun diye bu kulüpte sözleşme imzaladın..zaman zaman önemli maçlarda kalemizide korudun..olmadı kardeşim Sinan ismini tasiyamadin ağır geldi sana..layık olamadin..kulübün kurtuluşu için mücadele etmen gerekirken sen ismini imza vermeyenlerin yanına yazdirdin..yada son dakika imza verdin..bu kulübün bu hale gelmesinde senin zerre kadar suçun yok..peki sen hiç mi düşünmedin yıllarca formasını giydiğin Eskisehirsporumuzu... yaptığın bu hareketle Sinan hayatta olsaydı sana ne derdi bunu hiç düşündün.mü ? Neyse senin de canın sagolsun..

Dustuysek kalkarız daha ölmedik ya..!!

Saygılarımla..