eskisehirx.com
EskisehirX.com | Şehre dair ne varsa

İçimdeki Kıpırtılar

Bu yazıyı paylaşın :

İçimize sığmayan heyecan, bizi bambaşka birine dönüştürecek olan güçlü duygu, her neyse ve nereden geliyorsa bırakın gelsin. O heyecan, güne tutunmanın ve her şeye rağmen gülümsemenin formülüdür.

Aşık olduğumuzdaki o ilk kalp atışları, onu düşünürken nedensiz beliren gülümseme, kabına sığmayan düşünceler, tükenmeyen hayaller bırakalım sarıp sarmalasın dört bir yanımızı.

Var olan koşullar, üzerimize yapışır. Ne tür koşullar içindeysek, o türlü olmak zorunda kalıyoruz. Buradan hareketle hepimiz biraz da yaşamsal koşulların sonucuyuz diyebiliriz. Elbette, yaşamda her şey, beklenen süreci izlemiyor. Bu karmaşık döngü sınırlar içerisinde bizi zorlayabilir.

Tüm bu karmaşa ve yaşamın rutininden biraz uzaklaşmak, kalıplarımızın dışına çıkmak,  hayatımızı biricik referans kabul edip, başkalarının “benzemeyenlerine” parmak sallamak yerine farklı bakış açılarıyla yeni deneyimler kazanmak ruhumuzu dinlendirir.

İçimizdeki kıpırtılar büyüdükçe neşe de keder de yaşamda bizi rutinimizden uzaklaştırarak hak ettikleri duygularla yaşamamızı sağlarlar.

Benim içimdeki kıpırtılar bugün başka düşleri müjdeliyor. Dilerim kıpırtılarınız hep umut getirsin hayatınıza…