eskisehirx.com
EskisehirX.com | Şehre dair ne varsa

Halil Başkanı Kim İstemiyor!

Bu yazıyı paylaşın :

Eskişehirsporumuz, Tff 1. lig müsabaka dönemini Adanaspor galibiyeti ile sonlandırdı.

                                                          

Ligin bitmesinin ardından sosyal medyada daha güçlü bir Eskişehirspor oluşturulması için kamuoyu oluşturuldu. Taraftar Grup Başkanları da buna destek verdi ve şeffaflık açıklaması yaptı. Kulübümüzün borcunun açıklanmasını nerden ne kadar gelir elde edildiğini önümüzdeki sezon planlanmasının açıklanmasını istedi.

Eskişehir Taraftarlar birliği başkanı Murat Diri ise Teknik Direktör Yılmaz Vural’ın ve Sportif Direktör İzzet Erdoğan ı istemedikleri yönünde basına yansıyan açıklamaları oldu.

 

Bunun ardından yönetim bizi istemiyorlarsa biz bırakıyoruz bu kadar borç var bunları ödeyecek kaynak bulmamız lazım deyip kongre kararı aldı ve tekrar aday olmayacağını açıkladı.

 

Yılmaz Vural’ın istenmemesi ile ilgili camiada 1996 yılında küme düşmemiz ve oyunculardan komisyon aldığı iddia edilen Yılmaz Hoca 21 yıl sonra tekrar geri geldi ve takım kümede kaldı. Elbette tek başına başarmadı bunu ama 5 maç kazanamayan takımı aldı ve sadece 1 mağlubiyet aldı ve bu krizi iyi yönetti. Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri ile yapmış olduğumuz görüşmede bu takımın bugün kümede kalması yönünde çok büyük emeklerinin olduğunu futbolculara sahip çıktığını söyledim ve kendisine şahsım adına teşekkür ettim. Ancak ağzından Başkan Halil Ünal’ı istemediği yönünde bir cümle duymadım aksine Halil Başkanın daha güçlü bir şekilde devam etmesi gerektiğini dile getirdi.

                                                             

Şimdi hal böyleyken durduk yere Halil başkanın bizi istemiyorlar deyip genel kurul kararı alması camiamızı şaşırttı. Bu açıklamanın arkasında neler olduğu zaman içerisinde açığa çıkacaktır ancak anlamsız ve gereksiz bir açıklama yaptı başkan. Şehir beni istemiyor diyor kim istemiyor seni Sayın Başkan bunu da açıkla biz de bilelim şahsen ben istiyorum taraftar grupları istiyor herkes seni istiyor.

                                                                                                                    

Son yapılan kongrede geniş kapsamlı bir yönetim oluşturulması için tekrar bir genel kurul kararı alacağını ve ekonomik anlamda düzlüğe çıkaracağını söyleyen başkan ben yokum diyor. Bu çok garip yakışmadı Sayın Başkan bu camia sen olmadan ayakta duramaz. Ne siyasilerin ne seçilmişlerin ne de atanmışların umurunda. Öyle kaçıp gitmek yok bak sana şunu söyleyeyim bir blöf yaptın gittin yokum dedin sonra bakan dedi ki tamam o zaman bende seni seçmiyorum Sinan’ı seçiyorum dedi ve sonra karışmadı kongreye ve sen çıktın başkanım şimdi yine ben yokum diyorsun. Varım ve yokum demek yerine daha güçlü bir Eskişehirspor’u kurmak için ne gerekiyorsa yapacağım demelisin başaramazsan bile Halil başkan da elinden geleni yaptı deriz. Seni yine alkışlarız. Senin kıymetini biliyoruz. Küsmek darılmak yok. Sana bu tribünler istifa deyip Mesut Hoşcan ile başkanlık yarışına girmedin mi?  Kongrede aday oldun kazanamadın ama bak tekrar o makamda sen varsın. Şimdi istenmiyoruz deyip aday değilim demek ne demek anlamadık!

 

 

Öyle görülüyor ki geçen yaz yaşadığımız travmayı bu yazda yaşayacağız aday çıkmaması durumunda yine kapanma noktasına geleceğiz. Çok sıkıntılı günler bizi bekliyor. Allah yardımcımız olsun bu şehir bu travmayı yaşamayı hak ediyor mu? Tüm seçilmiş atanmışlara bu soruyu soruyorum. Sayın Vali’nin de hiç topa girdiği yok bu da enteresan ilk defa Eskişehir’de atanmış bir Vali takımla ilgilenmiyor. Bu şehirde siyasi hesaplaşmanın faturasını hep bu kent ödüyor ve ödemeye de devam edecek gibi görünüyor.